İlk Kurşun Anıtı

📍 Perdeciler içinde Konak

6.9

İlk Kurşun Anıtı, Konak (Türkiye) bölgesinde yer almaktadır. perdeciler kategorisinde öne çıkan bir işletme olup 6.9 değerlendirmeye sahiptir. Tüm detayları buradan inceleyin.

Sunulan özellikler ve hizmetler: İlk Kurşun Anıtı

Erişilebilirlik
  • Tekerlekli sandalyeye uygun giriş
  • Tekerlekli sandalyeye uygun park yeri
Çocuklar
  • Çocuklar için uygun

İlk Kurşun Anıtı toplam 15 arasından 6. sırada perdeciler içinde Konak

Müşteri Yorumları

★★★★★
★★★★★

İlk Kurşun Anıtı değerlendirmesi 4.6 üzerinden 5 dayalı olarak 318 yorumlar Google'da

Kadir Celik

Vatan için önemli anlardan birini tasvir eden, duygu yüklü bir anıt. Ancak merdivenleri çekirdek yiyerek işgal eden düşüncesiz insanlar nedeniyle insanın canı sıkılıyor.

Kadir Celik ☆ 5/5
İbrahim ATA

İzmir Konak Meydanında Saat Kulesi ile yan yanadır.Hasan Tahsin,düşmana ilk kurşunu atan gazetecidir.Tarihi bir değerdir.Değerlerimizi korumalı ve sahip çıkmalıyız.Mutlaka görün derim.

İbrahim ATA ☆ 5/5
Vedat Ölmez

İzmir saat kulesi ve İlk kurşun Hasan Tahsin Anıtı, yanyana ve görülmesi gereken iki değer. Aynı zamanda Kordon'da gün batımı, daha diyecek başka bir söz bulamıyorum.

Vedat Ölmez ☆ 5/5
Habip KAZAN

İlk Kurşun Anıtı, 15 Mayıs 1919'da İzmir'in İşgali sırasında öldürülen gazeteci Hasan Tahsin anısına İzmir'de Konak Meydanı'na 1974 yılında dikilmiş anıttır. Anıt, 1919'daki Yunan işgaline karşı Türk direnişinin sembolü niteliğindedir. Yüksek bir podyum üzerinde granit kaidede Hasan Tahsin bir elinde bayrak diğer elinde de silahı ile tasvir edilir. Her yıl 15 Mayıs'ta İlk Kurşun Anıtı önünde İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Hasan Tahsin'i anmak için tören düzenlenmektedir. Kaynak:Vikipedi

Habip KAZAN ☆ 5/5
Uğur Çapulcuoğlu

İlk Kurşun Anıtı, 15 Mayıs 1919'da İzmir'in işgali sırasında öldürülen gazeteci Hasan Tahsin anısına İzmir'de Konak Meydanına 1974 yılında dikilmiş anıttır. Tarihi olayları gözümüze getiren ce yaşanan acıları ve fedakarlık yapan insanları hatırlamak adına son derece güzel bir anıttır. İzmir'in kurtuluşuna giden yolu tekrar hatırlatıyor. Konak Saat Kulesine de çok yakındır. Hem saat kulesini hem de anıtı mutlaka ziyaret edin.

Uğur Çapulcuoğlu ☆ 5/5
Dilek Aksu

Tarihi değeri tartışılmaz. Zamanında kurtuluş mucadelesi verilen bir yerde koca yurekli adam. Düşmanı denize döken tarihin ilk heykeli. Bulunduğu alan da Saat kulesi ve Konak camide bulunuyor. Detaylı bilgisi için fotoğraf ekledim.İzmir için önemli sembollerden birisi kesinlikle.

Dilek Aksu ☆ 5/5
Hazal Ünaldı

Konak meydanda. Zaten meydanın biraz kıyısında kalmış bir anıt. Büyükşehir belediye binası yıkılınca iyice kıyıda köşede kalmış gibi olmuş. Çok eskilerden kalma bir anıt değil ancak çok önemli. Hasan Tahsinler olmasa bugün hiçbirimiz olmazdık. Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini.

Hazal Ünaldı ☆ 5/5
Tüm yorumları görüntüleyin

Hakkında bilgiler İlk Kurşun Anıtı

Adres

İlk Kurşun Anıtı şu adreste bulunmaktadır: Konak, Mücibur Rahman Sokağı No:21, 35250 Konak/İzmir, Türkiye

Çalışma Saatleri

Pazartesi: 24 saat açıktır
Salı: 24 saat açıktır
Çarşamba: 24 saat açıktır
Perşembe: 24 saat açıktır
Cuma: 24 saat açıktır
Cumartesi: 24 saat açıktır
Pazar: 24 saat açıktır

İletişim İlk Kurşun Anıtı

    Yakınındaki benzer alternatifler: İlk Kurşun Anıtı

    Go up